NADSPODZIEWANIE DOBRY WYSTĘP . II MIEJSCE W 2 TURNIEJU TLP !!!
5 listopada Manhattan Trzebinia uczestniczył w drugiej odsłonie Trzebińskiej Ligi Piłkarskiej sezonu 2023- 2024 .
Pierwszym przeciwnikiem był mistrz poprzedniego sezonu i lider po pierwszym turnieju Solidex Libiąż . Ulewny deszcz nie pozwalał na składne akcje . Jednak to my stwarzaliśmy sytuacje bramkowe i obejmujemy prowadzenie po strzale Tomasza Warchoła . Akcje rywali powstrzymuje doskonale grająca defensywa . My zdobywamy kolejne bramki .
Na listę strzelców wpisują się kolejno Jarosław Pieprzyca , Dariusz Jędrzejczyk oraz ponownie Tomasz Warchoł . Ogrywamy faworyta 4 - 0 będąc zespołem lepszym .
Drugi mecz z Polskok Chrzanów zaczynamy tracąc po składnej akcji rywali gola . Gramy nieźle i próbujemy wyrównać . Niestety po rzucie wolnym tracimy drugą bramkę i ulegamy 0 - 2 .
W trzecim pojedynku z Grom Myślachowice prowadzimy grę i zdobywamy gola po silnym uderzeniu Darka Jędrzejczyka . Bez większego wysiłku stwarzamy kolejne sytuacje bramkowe . Jedną z nich wykorzystuje wracający do Manhattanu po ponad 20 - stu latach Norbert Ciepichał . W końcówce po jedynym błędzie pod naszą bramką tracimy gola . Wygrywamy ten mecz 2 - 1 .
W ostatnim meczu z Polstyr niestety tracimy bramkę już w pierwszej akcji rywali . Po kilku minutach po rzucie rożnym Polstyr podwyższa na 0 - 2 . Gramy od tego momentu składnie i przejmujemy inicjatywę . Nie wykorzystujemy dwóch stuprocentowych sytuacji . Po jednej z naszych kontr sędzia dyktuje dla nas rzut karny . Pewnym egzekutorem jest Jarek Pieprzyca pakując piłkę w okienko bramkarza rywali . W ostatniej minucie nie udaje się upilnować napastnika Polstyru i zdobywa on swoją trzecią bramkę w tym meczu . Przegrywamy 1 - 3 .
Zespół zasłużył na wielkie brawa . Mimo dwóch porażek graliśmy dobrą piłkę . Znakomicie wkomponował się w zespół Norbert Ciepichał .
Zajęliśmy w tym turnieju II miejsce dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu w dodatkowej tabelce pośród drużyn z 6 punktami . To duży sukces .
Manhattan - Solidex 4 - 0
Bramki : Warchoł 2 , Pieprzyca , Jędrzejczyk
Manhattan - Polskok 0 - 2
Manhattan - Grom 2 - 1
Bramki : Jędrzejczyk , Ciepichał
Manhattan - Polstyr 1 - 3
Bramka : Pieprzyca
Wilk Jakub , Jędrzejczyk Dariusz , Mądry Jarosław , Pieprzyca Jarosław , Duda Marcin , Warchoł Tomasz , Szybalski Piotr , Ciepichał Norbert
oraz Jędrzejczyk Szymon i Papiernik Janusz .