BEZSILNOŚĆ I BŁĘDY . MISTRZOSTWA POLSKI W SOSNOWCU !!!
Manhattan Trzebinia po raz pierwszy uczestniczył w Mistrzostwach w stawce 21 ekip z całej Polski .
Pierwszym rywalem był aktualny Mistrz Polski Polonia Rzeszów . Jesteśmy w tym spotkaniu bezradni i popełniamy szkolne błędy . Mimo kilku szans jesteśmy wypunktowani i ulegamy 0 - 5 .
Drugim rywalem jest Sandecja Nowy Sącz . I tu sytuacja się powtarza . Gramy nieskutecznie a nasze błędy wykorzystują rywale . Przegrywamy 0 - 3 .
Trzeci pojedynek z Oldbojami Mszany Dolnej gramy już lepiej . Prowadzimy grę jednak to Mszana obejmuje prowadzenie po fatalnym błędzie . Ruszamy do odrabiania strat . Kapitalnym strzałem popisuje się Stojewski i zdobywa swoją 500 bramkę w barwach Manhattanu . Jednak w końcówce znów błąd w środku pola i grając dużo lepiej ponosimy porażkę 1 - 2 .
Czwarty rywal to Oldboys Będzin . I znowu na początku błąd i strata bramki . Wyrównuje Szybalski po ładnej akcji . Kolejne gole zdobywają Darek i Szymek Jędrzejczyk . Pod koniec meczu tracimy gola . Wygrywamy 3- 2
Piąty mecz z GKS Tychy ( Vice Mistrz Polski ) chyba to nasz najlepszy pojedynek na mistrzostwach . Stwarzamy mnóstwo sytuacji jednak bramkarz Tyszan jest tego dnia nie do pokonania . My po kontrach tracimy gole . Jednak walczymy jak równy z równym bez skutecznego zakończenia akcji . Ulegamy 0 - 3 .
Szósty pojedynek - Kolbuszowianką gramy tylko z jednym zawodnikiem rezerwowym i mimo to pierwsi zdobywamy gola autorstwa Szybalskiego ( 50 bramka w barwach Manhattanu ) . Kolejne gole zdobywają rywale i przegrywamy 1 - 4 .
Podsumowując nasz występ trzeba podkreślić że nie można grać w takiej imprezie bez szerokiej ławki i w pełnej kondycji fizycznej . Niestety graliśmy z kilkoma urazami i tylko jednym zdrowym rezerwowym .Popełniając szkolne błędy na takim poziomie ciężko jest odrabiać straty . Byliśmy tego dnia po prostu bezsilni i otrzymaliśmy lekcję gry na poziomie Mistrzowskim .
Piotr Stojewski ( 500 bramek )
Szymon Jędrzejczyk ( 300 bramek )
Piotr Szybalski ( 50 bramek )
Otrzymali okolicznościowe puchary .
Manhattan -Polonia Rzeszów 0-5
Manhattan - Sandecja Nowy Sącz 0-3
Manhattan - Mszana Dolna 1-2
Bramka : Stojewski
Manhattan - Oldboys Będzin 3 - 2
Bramki : Szybalski , D . Jędrzejczyk , Sz . Jędrzejczyk
Manhattan - GKS Tychy 0-3
Manhattan - Kolbuszowianka 1 -4
Bramka : Szybalski
Proksa Krzysztof , Stojewski Piotr , Szybalski Piotr , Mądry Jarosław , Warchoł Tomasz , Jędrzejczyk Szymon , Tryfanow Sebastian , Jędrzejczyk Dariusz , Pieprzyca Jarosław , Papiernik Janusz .