DOPÓKI STARCZYŁO SIŁ . MANHATTAN W MISTRZOSTWACH POLSKI !!!!
16 grudnia Manhattan Trzebinia w mocno przetrzebionym składzie ( kontuzje , choroby ) oraz bez nominalnego bramkarza wystąpił w Mistrzostwach Polski w Futsalu + 40 .
Pierwszym rywalem był zespół Stal Łańcut . Mecz wyrównany w pierwszej połowie z lekką przewagą przeciwnika . Już w 3 minucie w niegroźnej sytuacji tracimy gola po strzale głową . Po zmianie stron już wygląda to lepiej a Piotr Szybalski po zagraniu Jarosława Mądrego pięknym uderzeniem w róg wyrównuje . Mamy jeszcze sytuację na podwyższenie wyniku , Jarosław Pieprzyca mocno uderza jednak piłka nie przekracza całym obwodem linii bramkowej . Stal na minutę przed końcem wpycha piłkę do naszej bramki i ulegamy 1 - 2 .
Drugi mecz z faworytem grupy Kolbuszowianką Kolbuszowa rozpoczynamy skoncentrowani i gramy lepiej . Zaczynamy rozumieć na czym polega futsal . Po zagraniu z autu Marcina Dudy Piotr Stojewski głową daje nam prowadzenie . Skutecznie neutralizujemy ataki rywala i wyprowadzamy groźne kontry . Marcin Duda w sytuacji sam na sam przegrywa pojedynek z bramkarzem . Po przerwie Kolbuszowa atakuje i niestety zdobywa szybko dwie bramki . Szymon Jędrzejczyk ( zastępujący bramkarza ) robi co może . Jednak brak golkipera jest widoczny . Przegrywamy ten mecz 1 - 2 . Ten rezultat pozbawia nas szans na awans z grupy .
Trzeci pojedynek z aktualnym Mistrzem Polski KS Lublin w składzie z reprezentantami Polski Grzegorzem Bronowickim i Grzegorzem Boninem gramy ponownie osłabieni . Kontuzji doznaje Jarosław Pieprzyca . Z jednym zawodnikiem do zmiany jest bardzo ciężko a sił coraz mniej . Zaczynamy znakomicie , szybko bramki zdobywają Piotr Stojewski i Dariusz Jędrzejczyk . Od tego momentu już tylko bronimy a Lublinianie atakują z furią i już w pierwszej połowie doprowadzają do wyrównania . W drugiej części brakuje sił i dostajemy jeszcze trzy gole . Przegrywamy 2 - 5 .
Ostatni pojedynek z Widzewem Łódź ( z Krzysztofem Kuchciakiem w składzie ) gramy już na dużym zmęczeniu . Szybko tracimy dwie bramki . Ambitnie próbujemy odrobić straty i przy tym jesteśmy brutalnie faulowani a szczególnie Dariusz Jędrzejczyk . Po 4 faulu przedłużony rzut karny na gola zamienia Piotr Stojewski . Sytuacja po chwili się powtarza i Pietia z karnego wyrównuje . Po przerwie już kompletnie jesteśmy bezsilni i bramki zdobywa Widzew . My odpowiadamy jedynie bramką Darka Jędrzejczyka . Przegrywamy ten mecz 3 - 8 .
Marcin Duda otrzymał zaległą nagrodę za 100% frekwencję w 2023 roku . Gratulujemy !!!
Wystąpiliśmy w Mistrzostwach z marszu i bez bramkarza . Szymek mimo super postawy nie był w stanie obronić tego co pewnie bramkarz by złapał . Graliśmy futsal po raz pierwszy od kilkunastu lat . I naprawdę nie było źle zwłaszcza w dwóch pierwszych meczach . Przy odrobinie szczęścia można było osiągnąć sukces . Jadąc na taką imprezę bramkarz to podstawa i dwie czwórki . Mimo wszystko zagraliśmy niezłe zawody i wróciliśmy zadowoleni . Może za rok będzie lepiej .
Manhattan - Stal Łańcut 1 - 2
Bramka : Szybalski
Manhattan - Kolbuszowianka Kolbuszowa 1 - 2
Bramka : Stojewski
Manhattan - KS Lublin 2 - 5
Bramki : Jędrzejczyk D . , Stojewski
Manhattan - Widzew Łódź 3 - 8
Bramki : Stojewski 2 , Jędrzejczyk D .
Jędrzejczyk Szymon , Stojewski Piotr , Jędrzejczyk Dariusz , Pieprzyca Jarosław , Mądry Jarosław , Szybalski Piotr , Duda Marcin oraz Grabiec Artur i Papiernik Janusz .